KONFERENCJE

Polskie Towarzystwo Ortoptyczne im. prof. K. Krzystkowej serdecznie zaprasza wszystkich specjalistów na trzecią Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „SpójrzMY w oczy”, która odbędzie się w dniach 18-19.05.2024 we Wrocławiu. Interesujący program wykładów i warsztatów pozwoli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w holistycznym podejściu do pacjenta. W tej edycji Konferencji będziemy skupiali się na ortoptyce w praktycznym ujęciu, jako dziedzinie, która łączy specjalistów zajmujących się wzrokiem. Zapraszamy ortoptystów, okulistów, optometrystów, rehabilitantów wzroku, fizjoterapeutów i wszystkich zainteresowanych tematem.
Do zobaczenia we Wrocławiu!

Link https://ortoptyka2024.pl/

spójrzMY---baner

SpójrzMy dziecku w oczy

Polskie Towarzystwo Ortoptyczne im. prof. K. Krzystkowej serdecznie zaprasza na drugą interdyscyplinarną konferencję naukową „SpójrzMy dziecku w oczy”, która odbędzie się w dniach 03-04.06.2023 w Gdyni.

W tym roku pragniemy pokazać ortoptykę w praktyce – opartą na współpracy między wieloma specjalistami zajmującymi się wzrokiem dziecka. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym tematem niezależnie od wykonywanego zawodu. Poprzednia konferencja unaoczniła nam jak cenne jest interdyscyplinarne podejście do pacjenta.

Cieszy nas wzrastająca świadomość społeczna dotycząca ochrony wzroku dzieci. W odpowiedzi na nią chcemy podnosić wiedzę i umiejętności specjalistów, zacieśniać współpracę, a także wskazać nowe obszary szeroko rozumianej ochrony wzroku.

Przygotowaliśmy dla Państwa niezwykle cenne wykłady i zaplanowaliśmy warsztaty doskonalące umiejętności, a do grona prelegentów zaprosiliśmy wyjątkowych specjalistów.

Zapraszamy Państwa do Gdyni. Bądźmy razem dla naszych pacjentów.

https://ortoptyka2023.icongress.pl

2023-Ortoptyka-REKLAMA-OphthaTherapy-210x297mm-DRUK
spojrzmy-dziecku-w-oczy

Polskie Towarzystwo Ortoptyczne serdecznie zaprasza wszystkich specjalistów na I Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „SpójrzMY dziecku w oczy”, która odbędzie się 4-5.06.2022 we Wrocławiu. Bogaty program naukowy pozwoli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w holistycznym podejściu do wzroku dzieci. Zapraszamy ortoptystów, okulistów, pediatrów, optometrystów, rehabilitantów wzroku, tyflopedagogów, fizjoterapeutów i wszystkich zainteresowanych tematem. Do zobaczenia we Wrocławiu!

 

Zarejestruj się już teraz

Podczas konferencji „SpójrzMY dziecku w oczy” (ortoptyka2022.icongress.pl) odbędzie się Walne Zebranie Członków PTO-IPKK. Zapraszamy 05.06.2022 o godz. 8.30 do hotelu Ibis Style we Wrocławiu. Plan zebrania został przesłany wszystkim członkom towarzystwa mailem. Prosimy o potwierdzenie obecności.

Interdyscyplinarna konferencja naukowa „ SpójrzMY dziecku w oczy”

W dniach 04-05 czerwca 2022 r. w hotelu Ibis Styles we Wrocławiu odbyła się pierwsza interdyscyplinarna konferencja naukowa pod hasłem „SpójrzMY dziecku w oczy”. Organizatorem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Ortoptyczne im. prof. Krystyny Krzystkowej w Krakowie. Patronat honorowy nad konferencją objęła Przewodnicząca Sekcji Okulistyki Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Okulistycznego prof. dr hab. n. med. Alina Bakunowicz-Łazarczyk.

Na zaproszenie Towarzystwa do stolicy Dolnego Śląska zjechało wielu wybitnych prelegentów z zakresu okulistyki, elektrofizjologii, neurologii, pediatrii, fizjoterapii, ortoptyki i pedagogiki, m.in: prof. dr hab. n med. Dorota Pojda-Wilczek, dr hab. n. med. prof. ucz. Anna Gotz-Więckowska, dr hab. n. med. prof. ucz. Piotr Loba,
dr hab. n. med. prof. ucz. Elżbieta Szczepanik, dr hab. n. hum. prof. ucz. Małgorzata Walkiewicz-Krutak, dr hab. Ewa Gajewska, dr n. o zdr. Joanna Surowińska,

dr n. med. Agnieszka Rosa, mgr Marzena Żółtaniecka, mgr Joanna Pałasz,
mgr Paweł Zawitkowski oraz mgr Jarosław Suda.
Celem konferencji, jak podkreśliła w otwierającym ją wystąpieniu Prezes Towarzystwa Magdalena Zarębska-Lindner, było pokazanie jak współpraca wielu specjalistów przekłada się na dbanie o wzrok dzieci: „Wszyscy zauważamy jak wielkim problemem staje się ostatnio zachowanie dobrego widzenia przez dzieci. Rozwój technologii, zmiana sposobu życia, zdalne nauczanie – wszystko to wpływa na kondycję oczu. Dlatego ważna wydaje się współpraca wszystkich specjalistów pracujących z dziećmi.”

Oprócz niezwykle interesujących i cennych wykładów, uczestnicy konferencji mogli wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach związanych z wczesną diagnozą: zaburzeń widzenia u małych dzieci, zaburzeń posturalnych i związanych z nimi problemami wzrokowymi, zespołów literowych oraz rozwojem widzenia u dziecka w aspekcie sensomotorycznym czy zastosowaniem filtrów medycznych.

Podczas konferencji odbyło się również walne zgromadzenie członków Towarzystwa, na którym zostały omówione ważne informacje dotyczące m.in. procedowanej ustawy o niektórych zawodach medycznych czy europejskiego dyplomu ortoptysty.

Wykładowcy i uczestnicy jednomyślnie podkreślali wartość interdyscyplinarnego spotkania i konieczności kontynuowania takiej formuły konferencji.

 

Zdjęcia Gazeta OPTYKA/Justyna Chylewska